Dbałość o powierzone mienie
Elastyczność i otwartość na Klienta
Wieloletnie doświadczenie w transporcie
TWÓJ ZAUFANY KURIER
TWOJE ZADOWOLENIE NASZYM SUKCESEM

Praktyczne porady

Chcemy z państwem podzielić się naszym doświadczeniem w pakowaniu przesyłek aby ułatwić i przyspieszyć państwu to co nie każdy musi lubić.

 

1
Jeżeli dysponujecie państwo wolną przestrzenią ułóżcie sobie rzeczy, które chcecie spakować luzem na podłodze to pozwoli wam na pełny przegląd tego co chcecie spakować.
2
Dobierzcie odpowiednią wielkość kartonu lub ich wielokrotność jeżeli macie dużo rzeczy do wysłania pozwoli to na unikniecie tzw. upychania na siłę a w rezultacie unikniecie uszkodzeń wysyłanych przedmiotów.
3
Przed zapakowaniem kartonu najlepszym rozwiązaniem jest wyłożenie go dużym workiem np.150 litrowym workiem na śmieci (lub innym odpowiednim do wielkości kartonu) pozwoli to uniknąć przypadkowego zamoczenia przesyłki.
4
Przedmioty typu szkło, porcelana lub inne łatwo tłukące się polecamy owijać gazetami (każdy osobno) i umieszczać w środkowej części paczki okładając w około w miarę możliwości innymi miękkimi przedmiotami.
5
Prosimy zgłaszać przedmioty łatwo tłukące się przy odbiorze paczki wówczas nasz pracownik opisze waszą paczkę odpowiednią adnotacją co pozwoli nam na odpowiednie bezpieczne umieszczenie waszej przesyłki.
6
Przedmioty typu rower pakujemy w ten sposób aby kierownica była skręcona wzdłuż ramy a pedała odkręcone i przymocowane do ramy lub przekręcone do wewnątrz wtedy zamieniamy je stronami i przykręcamy pozwoli to uniknąć uszkodzeń innych przesyłek oraz waszego roweru, dodatkowo możecie państwo owinąć rower folią typu stretch jeżeli macie taką do dyspozycji dobrze również zdaje egzamin zwykła folia kuchenna termokurczliwa dostępna w każdym markecie. Z wózkami dziecięcymi postępujemy w podobny sposób i również owijamy je folią typu stretch.
7
Przedmioty płynne w butelkach szklanych jak i w plastikowych radzimy osobno zawinąć w reklamówki foliowe i dobrze zabezpieczyć przed rozlaniem oraz umieścić w środkowej części przesyłki (częstym błędem przy pakowaniu jest umieszczenie takich przedmiotów na dnie paczki i narażenie ich na bezpośredni kontakt z podłożem).
8
Rzeczy typu ubrania można spakować w worki foliowe (co najmniej 2 jeden w drugim) najlepiej czarne oraz oklejenie ich szeroką taśmą samoprzylepną.
9
Kartony lub worki oklejamy taśmą samoprzylepną po czym naklejamy dokładny adres wydrukowany lub napisany odręcznie na białej kartce papieru włożony w przezroczystą koszulkę na dokumenty, można również napisać odręcznie adres grubym flamastrem dobranym kolorem aby był dobrze widoczny dla kuriera.
10
Pamiętajcie państwo również o podawaniu numerów kontaktowych waszych jak również odbiorców przesyłek ponieważ zawsze przed dostarczeniem przesyłki dzwonimy do odbiorcy (około 2 godzin przed planowanym dostarczeniem przesyłki) i staramy się dopasować czas dostawy bo nie zawsze odbiorca jest w danym momencie pod wskazanym adresem.
Projekty i wykonanie: Studio Reklamowe Samatix